Nowość jakiej jeszcze nie było

OPAKOWANIA WYMIENNE

Nasza zmywalnia

 
Jesteśmy pod kontrolą Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Pruszczu Gdańskim. W ramach tego nadzoru nie tylko realizujemy dostawy cateringu w opakowaniach wymiennych. 
 
Dostawy cateringu oraz odbiór opakowań szczegółowo określa REGULAMIN.
Nasza zmywalnia to 40m2 specjalnie wyodrębnionej powierzchni + dodatkowe 100m2 magazynu. Urządzenie na jakim pracujemy to najbardziej zaawansowana technologia z odzyskiem ciepła, wewnętrzną osmozą, gwarantującą temperaturę 90 st. C na etapie wyparzania przy zużyciu tylko 0,1l. wody na cykl!

Kaucja

Dostawa diety w opakowaniach wymiennych wymaga wpłaty kaucji w kwocie podanej w wiadomości email po złożonym zamówieniu.

Kaucja zwracana jest maksimum do 5 dni po zakończonym zmówieniu. W tym celu należy przesłaniu wiadomości email na adres kaucje@kolorowypieprz.pl podając numer rachunku oraz numerem zamówienia.

Nr rachunku do wpłat kaucji:
Bank Spółdzielczy w Pszczółkach
25 8337 0001 0003 1310 3000 0040
W tytule: Imię i Nazwisko oraz nr zamówienia

Opakowania

Szanowni Państwo,
Dużo się mówi o ekologii, zmianach klimatu i konieczności ograniczania plastiku. Alternatywą mają być opakowania „eko”. 
– Czy naprawdę takie są? 
– Czy wiemy czym są opakowania ekologiczne, biodegradowalne i kompostowalne? 
Poniżej krótko wyjaśniamy jak to naprawdę jest.
Opakowania kompostowalne to takie, które ulegają procesowi przespieszonej biodegradacji lecz tylko w określonych warunkach. Tylko występowanie odpowiednich mikroorganizmów i bakterii, odpowiedniej temperatury, ilości tlenu (lub czasem jego brak) odpowiedni czas, temperatura i wilgotność może dać efekt. Przy temperaturze poniżej 45 stopni C. i wilgotności poniżej 30% ten proces praktycznie nie istnieje! Zatem, jeśli ktoś uważa, że wyrzucenie takiego pojemnika na trawę skutkuje wyrośnięciem w jego miejscu kwiatka – jest w błędzie. Dzisiejsze sortownie odpadów nie dysponują takimi warunkami, tym bardziej nie jesteśmy w stanie spełnić je w warunkach przy-domowych.
 
A co z opakowaniami biodegradowalnymi? Proces gnilny jest taki jak przy opakowaniach kompostowalnych. Uzależniony jest od wielu warunków, raczej nie realnych do odtworzenia w warunkach gospodarskich.  Opakowania te produkowane są z różnego rodzaju pulp z domieszką klei. Wykorzystuje się tutaj kukurydzę, trzcinę cukrową, wszelkich otrąb czy celulozę. Warto wspomnieć, że każde opakowanie z pulpy celulozowej pokryte jest cienką folią poliestrową którą należałoby zerwać z pudełka i wyrzucić do żółtego pojemnika. Jeśli się jej nie pozbędziemy nie możemy mówić o ekologii. Warto zapytać jak ma się ekologia do wycinek tysięcy hektarów lasów, nie tylko w Amazonii ale na całym świecie pod plantacje surowców do produkcji opakowań. Lobby jest ogromne więc raczej na marne szukać tutaj danych i statystyk.
Czym jest więc opakowanie ekologiczne? To takie, które nie zostawia praktycznie śladu środowiskowego, jest funkcjonalne i nadaje się do ponownego użycia. Co istotne – nie ma nic wspólnego z biodegradacją! Takie warunki może zapewnić tylko dobrej jakości opakowanie wymienne. 
Używanie do produkcji cateringu opakowań jednorazowych (tych mniej lub bardziej eko) jest pójściem na skróty. Wiemy to, bo sami tą drogą szliśmy. 
POWODY DLA KTÓRYCH WARTO PRZEJŚĆ NA OPAKOWANIA WYMIENNE? 
– możesz być pewny, że nie ma bardziej ekologicznego sposobu 
– nie generujesz sterty śmieci w domu
– oszczędzasz pieniądze na wywozie odpadów
– dzięki szczelnemu zamknięciu możesz później dokończyć posiłek

Odbiory

Odbiór opakowań odbywa się poprzez wysłanie 1 raz w tygodniu pojemników kurierem na nasz koszt. Trójmiasto i okolice odbieramy osobiście w każdą niedzielę, wtorek i czwartek. 
Szczegóły powyżej w ulotce wysłanej również mailem po złożonym zamówieniu.
POJEMNIKI POWINNY BYĆ CZYSTE I BEZ ETYKIET (nie odbieramy pojemników z resztkami jedzenia). Jeśli masz więcej pytań służymy pomocą pod numerem:

+48 533 828 102 lub mailowo: box@kolorowypieprz.pl

Go top