Dieta sirt zyskała sławę dzięki spektakularnej metamorfozie znanej piosenkarki Adel, która dzięki jej stosowaniu schudła blisko 50kg. Ten rodzaj odżywiania uważany jest nie tylko za doskonały sposób na zgubienie zbędnych kilogramów, ale również na zachowanie zdrowia i młodości przez długi czas.
 

Sirtfood diet to odchudzająca i mocno odżywczo – regenerująca dieta opierająca się na określonych produktach mających zdolność aktywowania procesów przyspieszających metabolizm powodując spalanie tłuszczu przy jednoczesnej ochronie tkanki mięśniowej.

Celem tej diety jest szybkie schudnięcie przy jednoczesnym efekcie głębokiej regeneracji, odżywienia i odmłodzenia. Takie efekty osiągniesz dzięki precyzyjnie skomponowanej diecie zawierającej wyselekcjonowane produkty o najwyższej zawartości polifenoli, witamin i składników aktywnych. Opracowany plan żywienia zakłada zwiększony udział produktów bogatych w aktywatory sirtuin przy jednoczesnym obniżeniu podaży kalorycznej diety.

 
Dieta sirtuinowa zakłada stosowanie 3 faz. W pierwszej fazie następuje restrykcyjna redukcja kalorii do 1000 kcal/dzień. Ten etap trwa 7 dni, a w trakcie jego trwania dieta opiera się głównie na piciu soku wyciskanego z zielonych warzyw. Metoda ta pozwala schudnąć 3,2 kg w przeciągu tygodnia! Cel ten osiąga się poprzez połączenie umiarkowanej głodówki i wysokiej zawartości produktów sirtuinowych.
 
Odchudzające działanie przypisuje się głównie zielonemu sokowi, który wyciskany jest z jarmużu, rukoli, pietruszki, lubczyku, selera naciowego, zielonego jabłka, cytryny i dodatku matchy (sproszkowanej zielonej herbaty).
 
Innymi produktami, o działaniu sirtuinowym są:
papryczka chilli, kakao (gorzka czekolada), orzechy włoskie, kapary, gryka, oliwa z oliwek extra virgin, czerwona cykoria, czerwone wino, soja, kurkuma, truskawki, daktyle i kawa.
 
Produkty te aktywują mechanizm reakcji na stres – w szczególności geny kodujące sirtuiny – i w ten sposób wywołują podobny efekt jak obniżenie poboru kalorii czy ćwiczenia fizyczne. Żywność sirtuinowa ma więc zdolność aktywowania genów kodujących sirtuiny powodujących spalanie tłuszczu przy jednoczesnej ochronie tkanki mięśniowej.
 
Po przejściu przez 3 fazy diety należy pamiętać o tym, aby dalej stosować się do zasad zdrowej i zbilansowanej diety włączając jednocześnie do swojego jadłospisu produkty o działaniu sirtuinowym.
Share

Napisz komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Go top