Współczesny sposób odżywiania, w którym przeważa przetworzona żywność jest nie tylko nie zdrowy, ale może przyczyniać się do szybszego starzenia naszego organizmu. Dlatego jeśli zależy Ci na młodym wyglądzie i dobrym samopoczuciu powinieneś postawić na właściwie skomponowaną dietę, która pozwoli odżywić Twój organizm. Na szczęście na sklepowej półce znajdziesz wiele produktów, które pomogą Ci spowolnić procesy starzenia i cieszyć się jak najdłużej dobrym zdrowiem.

1. Eliksir młodości - zdrowy tłuszcz.

W Twojej diecie młodości nie powinno zabraknąć zdrowych tłuszczów. Tłuszcz odpowiada za prawidłową pracę wielu narządów np. mózgu czy wątroby, oraz układów: odpornościowego, nerwowego, hormonalnego i krążenia. Pozwala na wchłanianie się witamin A,D,E i K. Tłuszcze dbają również od wewnątrz o jakość Twoich kości, zębów, włosów, skóry i paznokci. Dlatego w Twojej diecie powinieneś uwzględnić takie produkty jak: orzechy włoskie, nasiona chia, siemię lniane, awokado, tłuste ryby, tran, dobrej jakości jaja czy oliwa z oliwek.

2. Owoce młodości - owoce jagodowe.

Jagody, jeżyny, truskawki, maliny, żurawina oraz czerwone winogrona czy granat to podstawa diety anti-aging. Zawierają one przeciwutleniacze i witaminy, które mają działanie hamujące stan zapalny w organizmie, a tym samym hamujące procesy starzenia i chroniące organizm przed działaniem wolnych rodników. Na szczególną uwagę zasługuje resveratrol – zawarty w pestkach i skórce ciemnych winogron. Zapobiega on odkładaniu się cholesterolu, zmniejsza negatywne skutki zapaleń i uszkodzeń komórek spowodowanych przez wolne rodniki, znany jest jako związek, który potrafi zwalczać komórki rakowe. Powoduje również spłycenie zmarszczek mimicznych oraz poprawia elastyczność skóry.

3. Ziarna młodości - kakao i gorzka czekolada.

Kakao to kolejny produkt, który cechuje się niezwykle wysoką zawartością konkretnej grupy polifenoli, zwanych flawonolami (w szczególności epikatechiny). Badania kliniczne dowodzą, że flawonole mają bardzo korzystny wpływ na nasze zdrowie: regulują ciśnienie i przepływ krwi, poziom cukru i wskaźniki cholesterolowe, wpływają pozytywnie nie przebieg cukrzycy czy chorób nowotworowych. Co ciekawe mają też pozytywne działanie na pamięć i przeciwdziałają pogorszeniu zdolności mózgu pojawiającym się w związku z wiekiem.

4. Liście młodości - zielona herbata i chlorofil.

Ostatnią grupą produktów, które powinny się znaleźć w Twojej diecie młodości są zielone warzywa liściaste bogate w chlorofil oraz zielona herbata.
Najlepszym źródłem chlorofilu jest natka pietruszki, brokuły, seler naciowy, szpinak, rukola, kapusta czy koper. Chlorofil ma niezwykle pozytywne działanie na nasz organizm. Wpływa na regenerację oraz nawilżenie skóry i włosów, spowalnia procesy starzenia i dotlenia nasze komórki.
Natomiast zielona herbata jest kolejnym doskonałym źródłem polifenoli. Badania potwierdzają, że regularne spożywanie zielonej herbaty powoduje nasilone mikrokrążenie w tkance skórnej, dzięki czemu jest ona lepiej odżywiona i dotleniona, a tym samym poprawia się jej metabolizm komórkowy. Zawarte w zielonej herbacie antyoksydanty wykazują działanie ochronne, pomagają spowolnić procesy starzenia i mają szerokie działanie poprawiające zdrowie. 

Share

Napisz komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Go top